Raspored i grupe košarkaškog Svetskog prvenstva

41

Najbolji košarkaši planete od 31. avgusta do 15. septembra u Kini se bore za naslov novog svetskog prvaka.

Prvo kolo (31. avgust): Poljska – Venecuela 80:69, Obala Slonovače – Kina 55:70.

Drugo kolo (2. septembar): Venecuela – Obala Slonovače 87:71, Kina – Poljska

Treće kolo (4. septembar): Obala Slonovače – Poljska, Venecuela – Kina

Prvo kolo (31. avgust): Rusija – Nigerija 82:77, Argentina – Južna Koreja 95:69.

Drugo kolo (2. septembar): Nigerija – Argentina 81:94, Južna Koreja – Rusija

Treće kolo (4. septembar): Južna Koreja – Nigerija, Rusija – Argentina

Prvo kolo (31. avgust): Iran – Portoriko 81:83, Španija – Tunis 101:62.

Drugo kolo (2. septembar): Tunis – Iran 79:67, Portoriko – Španija

Treće kolo (4. septembar): Portoriko – Tunis, Španija – Iran

Prvo kolo (31. avgust): Angola – Srbija 59:105, Filipini – Italija 62:108.

Drugo kolo (2. septembar): Italija – Angola 92:61, Srbija – Filipini

Treće kolo (4. septembar): Angola – Filipini, Italija – Srbija

Prvo kolo (1. septembar): Turska – Japan 86:67, Češka – SAD 67:88.

Drugo kolo (3. septembar): Japan – Češka 76:89, SAD – Turska

Treće kolo (5. septembar): Turska – Češka, SAD – Japan

Prvo kolo (1. septembar): Novi Zeland – Brazil 94:102, Grčka – Crna Gora 85:60.

Drugo kolo (3. septembar): Crna Gora – Novi Zeland 83:93, Brazil – Grčka

Treće kolo (5. septembar): Brazil – Crna Gora, Grčka – Novi Zeland

Prvo kolo (1. septembar): Dominikanska Republika – Jordan 80:76, Francuska – Njemačka 78:74.

Drugo kolo (3. septembar): Njemačka – Dominikanska Republika 68:70, Jordan – Francuska

Treće kolo (5. septembar): Njemačka – Jordan, Dominikanska Republika – Francuska

Prvo kolo (1. septembar): Kanada – Australija 92:108, Senegal – Litvanija 47:101.

Drugo kolo (3. septembar): Australija – Senegal 81:68, Litvanija – Kanada

Treće kolo (5. septembar): Kanada – Senegal, Litvanija – Australija


Druga grupna faza (prenose se bodovi iz prve faze)

 


Grupa I (Foshan)

Prvo kolo (6. septembar): A1 – B2, B1 – A2

Drugo kolo (8. septembar): A1 – B1, A2 – B2


Grupa J (Wuhan)

Prvo kolo (6. septembar): C1 – D2, D1 – C2

Drugo kolo (8. septembar): C1 – D1, C2 – D2


Grupa K (Shenzhen)

Prvo kolo (7. septembar): E1 – F2, F1 – E2

Drugo kolo (9. septembar): E1 – F1, E2 – F2


Grupa L (Nanjing)

Prvo kolo (7. septembar): G1 – H2, H1 – G2

Drugo kolo (9. septembar): G1 – H1, H2 – G2)

 

Eliminacijska faza

Četvrtfinala

Dongguan, 10. septembar: I1 – J2 (meč 81)

Shanghai, 10. septembar: J1 – I2 (meč 82)

Dongguan, 11. septembar: K1 – L2 (meč 83)

Shanghai, 11. septembar: L1 – K2 (meč 84)


Polufinala

Peking, 13. septembar: Pobednik meča 81 – Pobednik meča 83

Peking, 13. septembar: Pobednik meča 82 – Pobednik meča 84


Meč za treće mjesto

Peking, 15. septembar


Finale

Peking, 15. septembar

Izvor: Al Jazeera

MAGIJA: Najbolju asistenciju u ISTORIJI košarke je izveo Srbin, a nije ni Teo, ni Jokić (VIDEO)

Ostavite odgovor